Lyžiarske preteky o „Pohár Drozdova“

SONY DSC

Novobanské lyžiarske stredisko SKI Centrum Drozdovo a lyžiarsky klub SKI TEAM Nová Baňa v spolupráci s Centrom voľného času a mestom Nová Baňa usporiadalo v sobotu 9.2.2013 lyžiarske preteky  v obrovskom slalome.

Už večer pred pretekmi dorazil do strediska početný tím z  Bratislavskej Lokomotívy. Ráno sa prihlasovali ďalší pretekári, ktorí si prevzali aj štartové čísla. Konečný počet prihlásených pretekárov sa zastavil na čísle 93. Trať s časomierou bola pripravená, ideálne mrazivé slnečné počasie dávalo predzvesť kvalitných pretekov. Preteky začali za búrlivého povzbudzovania a klaksónov  najmladšou kategóriou tzv. SUPERBABY. U dievčat si prvenstvo odniesla Laura Volková do Kremnice. V chlapčenskej kategórii sa už presadil aj SKI TEAM Nová Baňa, keď si Timko Garaj vybojoval 2. miesto. Premožiteľa našiel len v podobe Mateja Antala z Lokomotívy Bratislava. Ďalšou  kategóriou boli predžiačky (narodené v roku 2002,2003 a 2004). Pre náš klub prvenstvo  vybojovala s výrazným náskokom (vyše troch sekúnd) Zuzana Plachyová pred pretekárkou Petrou Solovicovou z Lokomotívy Bratislava a Paulínkou Blahyjovou zo Ski Klub Kremnica. Chlapcov v tejto kategórii bolo deväť a najlepšie z našich sa darilo Dankovi Budinskému, ktorý obsadil síce nevďačné ale pekné 4.miesto. Víťazstvo putovalo zásluhou Benyho Antala do Bratislavy. V žiackej kategórii na štarte nastúpilo taktiež deväť dievčat, kde sa z víťazného pohára tešila domáca pretekárka Timea Plachyová a milo prekvapila z našich pretekárok Slávka Kekešiová, ktorá získala pohár za 3.miesto. Chlapci v žiackej kategórii zabojovali  a SKI TEAM Nová Baňa sa tešil z prvého aj z druhého miesta, keď pred seba nepustili ani favoritov z Lokomotívy Bratislava. Prvé miesto Obsadil Michal Budinský a 2. miesto si vybojoval Samuel Šmondrk. V ženskej kategórii si prvenstvo vybojovala trénerka zo SKI Klubu Kremnica Lýdia Halířová, druhé miesto obsadila trénerka z Lokomotívy, ale tretie miesto osadila Viktória Valachovičová z Novej Bane. Najpočetnejšou kategóriou bola mužská, kde náš pretekár Adam Bielik po výbornej jazde obsadil 3. miesto. Nad jeho sily bol tréner  zo Ski klubu Kremnica Marek Volka a prvenstvo si odniesol skúsený pretekár zo Žiliny Martin Bugáň.

Obdiv nepatril len víťazom ale všetkým a hlavne deťom ktoré nabrali odvahu postaviť sa na štart a prejsť medzi bránkami až do cieľa. Okrem spomínaných detí náš klub a mesto Novú Baňu úspešne na pretekoch reprezentovali :  Valachovičová Pavlínka, Juhás Jakob Ján, Krajčovič Dominik, Krajčovič Marek, Sušienka Maximilián, Kološta Matúš, Muchová Vanesa, Krajčovičová Vanessa a Kékeši Branislav .

V Novej Bani má náš klub SKI TEAM Nová Baňa vytvorené výborné podmienky pre tréningové jednotky v stredisku SKI Centrum Drozdovo, kde deti pravidelne dva krát do týždňa majú tréning a túto sezónu ich klub registruje až dvadsať šesť. O vytvorenie tréningových a súťažných podmienok sa pričinila hlavne spolupráca nášho klubu s Centrom voľného času Nová Baňa ako aj podpora  Mesta Nová Baňa a ústretovosť lyžiarskeho strediska SKI Centrum Drozdovo. Poďakovanie patrí aj nasledovným sponzorom podujatia :  COOP JEDNOTA Žarnovica (predajňa Nová Baňa „Hoťapo“), Pekárenské výrobky – Truska Adrián,  Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.- Monika Zimermanová,  Drogérie TETA Nová Baňa a SKI SERVIS DUVI SPORT.

Po takto úspešne zvládnutom už druhom ročníku sa všetci tešíme na ďalšie preteky, kde vysoko nastavenú latku sme potvrdili peknými výsledkami hneď o ďalší týždeň na pretekoch v SNOWPARADISE Veľká Rača, keď v mladších žiačkach Plachyová Timea obsadila 3.miesto, v starších predžiačkach Zuzana Plachyová 5.miesto a Samuel Šmondrk taktiež 5.miesto v starších predžiakoch . Pevne veríme, že naši mladý pretekári svoju tréningovú snahu pretavia do úspešnej reprezentácie nášho mesta v čo najväčšom počte. Veď ako povedal jeden účastník pretekov : „ Pri vstupe do Novej Bane som sa cítil ako keby som vstúpil do Alpského mesta a preto niet divu, že tu máte veľmi šikovných a nádejných lyžiarov“.