Leto 2016 v CVČ

13557698_10154344471357990_4273281982987644660_nLETO V CENTRE VOĽNÉHO ČASU

Centrum voľného času pripravilo počas leta tri tábory. Leto sme zahájili pobytovým táborom, plným zábavy, nových kamarátov a množstvom skvelých zážitkov. Toto leto sme sa rozhodli ísť pri Turčianske Teplice na Bartošku. Náš tábor sa začal 2.júla v sobotu. Po príchode na Bartošku sme sa  ubytovali a po večery sme sa zahrali zoznamovacie hry. Zvykom našich táborov je  celotáborová hra, ktorou sme prešli vesmírom po neznámych planétach. Na ďalší deň sme sa naraňajkovali a po raňajkách sme išli na turistiku na Prepadliská. Po návrate z turistiky sme sa všetci vyčerpaný  rozdelili do klubov. Kluby boli tri jeden bol kreatívny, ďalší športový a tretí plný táborových hier. Keď prišiel večer všetci sme si spoločne zahrali hru Party Allias. Druhý deň nás ráno prebrala rozcvička. Deťom sme už ráno povedali, že dnešok zakončíme diskotékou a karnevalom na ktorý si mali pripraviť a doladiť svoje masky. Po obede sme začali táborovú hru s názvom „Táborové podnikanie“. Po tejto hre sme si všetci spoločne upiekli táborový koláč, ktorý všetkým veľmi chutil. Po oddychu a večeri sme sa pripravili na karneval a diskotéka sa mohla začať. Tretí deň sme mali naplánovaný výlet do Harmanickej jaskyne. Jaskyňa bola krásna ale stúpanie s ktorým sme nepredpokladali bolo veľmi veľké a dlhé no napriek tomu to naše deti zvládli ešte lepšie ako vedúci. Keď sme zišli z jaskyne výlet pokračoval v Banskej Bystrici v kine kde sme videli rozprávku Hľadá sa Dory. Štvrtý deň sme ako každý začali raňajkami, neskôr sme sa išli prejsť po okolí. Po obedňajšom oddychu sme mali súťaž talent tábora.  Keď sme sa posledný deň zobudili slnečné a teplé počasie nám jasne ukázalo, že dnes sa máme ísť kúpať. Po raňajkách sme vyrazili do Aquaparku v Turčianskych Tepliciach. Keď sme sa vrátili deti čakala športová aktivita, ktorá však bola trošku netradičná. Po športoch mali deti diskotéku kde sme vyhodnotili celotáborovú hru, poriadok na izbách a celý tábor. Posledné ráno, keď sme sa už mali pobaliť, poďakovali sme sa personálu Bartošky, a rozlúčili sme sa. Šťastlivým príchodom sme detičky odovzdali svojím rodičom ktorý ich už netrpezlivo doma čakali.

Pobytové tábory Centrum voľného času organizuje už niekoľko rokov. Pre mňa bol tento tábor už 15-ty rok a aj keď si vždy s kolegami myslíme, že už minulý tábor nemôže byť lepší vždy prídu deti, ktoré nás prekvapia a presvedčia o presnom opaku. Avšak vizitkou úspechu a veselého tábora plného skvelých zážitkov nie je len smútok z odchodu na konci tábora ale aj to  keď deti, ktoré sú už staršie a majú viac rokov sa chcú stále vracať do táborov a zažiť zase leto s Centrom voľného času.

 

 

Centrum voľného času pripravilo pre deti počas letných prázdnin aj prímestské tábory. Prvý prímestský sa konal od 18. 7. – 22. 7. 2016. Tábor sa niesol v duchu námorníctva. Po námorníckych  skúškach  sa z detí, ktoré prišli do tábora stali odvážni námorníci, ktorí mohli nastúpiť na loď. Pre deti bol pripravený počas celého týždňa pestrý program. Počasie nám počas celého týždňa prialo a tak sme si naplno vychutnali každý deň. Na začiatku sme si zahrali zoznamovacie hry a zasúťažili  Vyrobili sme si krásne lode a vlajky na ktoré sme počas týždňa zbierali pečiatky za splnené úlohy. Okrem pestrej výtvarnej, pracovnej, športovej činnosti v budove a vo dvore CVČ sme navštívili kúpalisko vo Vyhniach , Kalnej nad Hronom, Tajch ,,Banský dvor,, a kino v Banskej Bystrici , kde sme si pozreli film ,, Hľadá sa Dory,,. Počas tábora bolo pre deti zabezpečené stravovanie v Radničnej vinárni u pána Ivana Lachkého. Ďakujeme, veľmi nám chutilo.

V dňoch 15.8. – 19.8. 2016 prebiehal druhý prímestský  tábor, ktorý sa niesol v duchu športových aktivít v okolí rekreačnej oblasti Tajch. Po úvodnej  zoznamovačke a rozcvičke  sme sa dali do sútaženia. Pre deti boli pripravené rôzne štafetové behy, rovnovážne cvičenia a samozrejme aj obľúbené  loptové hry. Po ťažkom dni sme zrelaxovali vo vodnom raji Vyhne. Ďalšie dni sme sa venovali  korčuľovaniu, kolobežkovaniu ,skateboardovaniu, plávaniu a turistike. O stravu sa nám postaral Banský dvor za čo im srdečne ďakujeme.

Týždňové prímestské tábory sú u detí obľúbené. Pre deti je vždy pripravený pestrý program, výlety a dobrá zábava.

 

Facebook
Pinterest
Twitter
WhatsApp
VK
Telegram
Email